مجتمع فرهنگی رسانه ای آوینی اصفهان برگزار می کند :

دوره آموزش مستند سازی

فیلم های مستند یکی از قالب های بسیار مهم سینمایی است که به دلیل داشتن انواع مختلف از اهمیت بالایی در صنعت سینما برخوردار است. مجتمع آموزشی رسانه ای شهید آوینی اصفهان اقدام به برگزاری دوره آموزش مستندسازی نموده است که می توانید اطلاعات بیشتر را در ادامه مشاهده نمایید.

ثبت نام در دوره
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
مهلت ثبت نام به پایان رسیده است!

نوع دوره

تئوری و عملی

مدت آموزش

۶۴+ ساعت

روزهای برگزاری

یکشنبه و پنجشنبه

ساعت کلاسها

۱۶ تا ۱۹

مهلت ثبت نام

۴ مرداد ۱۴۰۲
تمدید تا ۱۴ مرداد

واقعیت نگاری ؛ روایت داستان های واقعی

فیلم های مستند یکی از قالب های بسیار مهم سینمایی است که به دلیل داشتن انواع مختلف از اهمیت بالایی در صنعت سینما برخوردار است. 

مهم ترین ویژگی فیلم مستند این است که با واقعیت سر و کار دارد. حال این واقعیت ممكن است به دنیا آمدن یک بچه، تصادف یک اتومبیل در خیابان، کشته شدن یک سرباز در جنگ یا گل خوردن یک دروازه بان باشد.

همه این رویدادها واقعی اند و می توانند موضوع یک فیلم مستند باشند اما نكته اینجاست که سینماگر مستند حق دخل و تصرف در این واقعیت را ندارد و باید آن را به همان شكلی که می بیند و در عالم واقع و در برابر دوربین او اتفاق می افتد ثبت کند. در غیر این صورت او وارد فضای فیلم داستانی شده است.

هرگونه دخل و تصرف فیلمساز در واقعیتی که جلوی دوربین اتفاق می افتد، باعث می شود که فیلم سندیت خود را از دست داده و از قالب مستند دور شود.

اگرچه نحوه ثبت آن واقعه و تفسیر فیلمساز از آن واقعه، خود مسئله مهمی است که باید جداگانه به آن پرداخت. چرا که باعث می شود آن فیلم به روایت یک فیلمساز از آن واقعه تعبیر شود. از این منظر است که فیلم مستند نیز شكل واحدی ندارد و بسته به دیدگاه های سیاسی، اجتماعی یا ایدئولوژیک هر فیلمساز، شكل منحصر به فردی پیدا میی کند. به این معنی که اگر مثلا دو فیلمساز به طور همزمان از یک واقعه مثلا صحنه یک تصادف اتومبیل، فیلمبرداری کنند باز هم فیلم های آنها با هم یكی نخواهد بود چرا که هر کدام از زاویه متفاوتی و با نگاه متفاوتی به آن صحنه تصادف نگریسته اند و بنابراین نتیجه کار آنها نیز متفاوت خواهد بود.

مجتمع آموزشی رسانه ای شهید آوینی اصفهان اقدام به برگزاری دوره آموزش مستندسازی نموده است که می توانید اطلاعات بیشتر را در ادامه مشاهده نمایید.

سرفصل های دوره :

پروژه عملی دوره :

مدرس دوره :

محمد قاسم تولایی فرد

فارغ التحصیل کارگردانی دانشگاه صدا و سیمای تهران

آثار: مجموعه موشن گرافیک های خوشا به حالت ای روستایی – مستند بذر امید – برنامۀ تلویزیونی «سه دیدار» شبکۀ چهار

راهنمای ثبت نام :

ثبت نام در این دوره به صورت گزینشی صورت می گیرد و با ایشان تماس گرفته می شود. علاقه مندان پس از تکمیل فرم ثبت نام، هزینه مصاحبه را پرداخت می نمایند و در لیست بررسی جهت گزینش قرار می گیرند.

هزینه مصاحبه : ۳۰,۰۰۰ تومان

شهریه دوره : ۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان

نوع دوره : حضوری (تئوری و عملی)

مدت آموزش : ۲۱ جلسه

روز کلاس ها : یکشنبه ها و پنجشنبه ها

ساعت کلاس ها : ۱۶ تا ۱۹

مهلت ثبت نام : تمدید تا ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

مکان مصاحبه و برگزاری کلاس ها :

اصفهان، پل فلزی، جنب بوستان سعدی، ساختمان شماره ۲ صداوسیما

تماس با پشتیبانی :

ارتباط در ایتا

۰۹۲۱۳۲۱۲۳۸۶

تماس با ما

۰۹۲۱۳۲۱۲۳۸۶

ثبت نام در دوره
سایر دوره های ما

دوره میکروفونیک، آموزش جامع اصلاح و بهبود گفتار

دوره آموزش نویسندگی رسانه

دوره آموزش مقدماتی موشن گرافیک – تیرماه ۱۴۰۳

دوره مهارت ساخت آیتم های کوتاه

هزینه مصاحبه :

۳۰,۰۰۰ تومان

شهریه دوره :

۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان

ثبت نام در دوره