مجتمع آموزشی رسانه ای شهید آوینی اصفهان برگزار می کند:

از اپراتوری تا تدوین گری

تدوین، گرافیک، موشن

تدوین یک دانش و هنر پیشرفته است. اصولاً سینما را به پیش و پس از پیدایش تدوین تقسیم می کنند. حتی از یکی از گرایش های رشته دانشگاهی سینما، گرایش تدوین می باشد. اما متأسفانه تعریف تدوین در بین عموم مردم، کار با نرم افزارهای تدوین تلقی می شود و اگر کسی صرفاً مهارت کار کردن با این نرم افزارها را داشته باشد، به او لقب تدوینگر می گویند.

    در ادبیات حرفه ای، کسی که بخش های مختلف یک اثر را برش می زند و کنار هم قرار می دهد و مثلا یک موسیقی روی آن می گذارد، اُپراتور نامگذاری می شود. اما کسی که از سطح اُپراتوری بالاتر می رود و به زیبایی شناسی در برش و کنار هم قرار دادن نماها و انتخاب موسیقی و غیره می پردازد، تدوینگر نام دارد. با این تعریف، تدوینگر دست راست کارگردان و حتی خود کارگردان است. تدوینگر کل پروژه پساتولید را به راحتی می تواند بر عهده بگیرد.

در این دوره با کمک مربی محترم جناب آقای امین شاه قلی به بررسی مباحث تدوین و اپراتوری خواهیم پرداخت.

مربی دوره :
پیشنیازهای شرکت در دوره :
اطلاعات دوره :

اپراتور کسی است که صرفا مهارت کار با نرم افزارهای تدوین را دارد و هر چه تدوینگر می گوید او با مهارتی که دارد انجام می دهد. اما تدوینگر کسی است که فراتر از مهارت های اپراتوری، به زیبایی شناسی و معماری نماهای یک اثر تصویری در کنار یکدیگر می پردازد. او دست راست کارگردان است و حتی می توان گفت از در مرحله پساتولید در جایگاه کارگردان اثر می تواندایفای نقش کند.

این دوره کاملا پروژه محور می باشد و از همان ابتدا شرکت کنندگان در به دو گروه ۱۰ تایی تقسیم بندی خواهند شد تا فرایند آموزش و انجام پروژه ها راحتتر و کاربردی تر باشد.

در این دوره  با کمک مربی محترم به بررسی مباحثی در خصوص اپراتوری و تدوینگری پرداخته می شود و پروژه هایی در این زمینه ها انجام خواهد شد.

هزینه های دوره شامل دو بخش می شود: اول هزینه ثبت نام اولیه و مصاحبه می باشد که ۳۰ هزار تومان است و بصورت اینترنتی در سایت پرداخت می کنید.

و هزینه دوم، شهریه اصلی دوره به مبلغ ۱ میلیون تومان است که در صورت قبولی در مصاحبه به صورت حضوری پرداخت می نمایید.

نگران نباشید! در خصوص اخذ شهریه دوره، ملاحظاتی از سوی مجتمع آوینی برای افرادی که توانمندی پرداخت مبلغ را به صورت یکجا ندارند، انجام می شود.

با استفاده از دکمه پایین همین صفحه به صفحه ثبت نام دوره ها بروید و با اطلاعات مورد نظر را در فرم ثبت نام وارد کنید و دکمه ثبت نام را بزنید. پس از این کار شما به درگاه پرداخت منتقل می شوید و هزینه ثبت نام اولیه پرداخت می نمایید. در صورتیکه پرداخت شما موفقیت آمیز باشد به صفحه تعیین وقت مصاحبه هدایت خواهید شد. در این صفحه روز و ساعت مصاحبه خود را انتخاب و ارسال می فرمایید.

به همین راحتی! شما ثبت نام اولیه را انجام داده اید و باید در روز و ساعت مشخص شده به محل مورد نظر جهت انجام مصاحبه و ثبت نام نهایی مراجعه فرمایید.

مهلت ثبت نام تا ۱۱ تیرماه تمدید شده و ظرفیت دوره ها نیز محدود می باشد. پس زودتر برای ثبت نام اقدام کنید!