مجتمع فرهنگی رسانه ای آوینی اصفهان برگزار می کند :

دوره آموزش نویسندگی رسانه

نویسنده کسی است که محتوای برنامه را تحویل می گیرد و می فهمد و با روی کاغذ آوردن، آن را برای فرمی که تیم کارگردانی درنظر گرفته اند، متناسب می کند. الان دیگر همه اهمیت فیلمنامه نویس را در تولید فیلم های سینمایی می دانند. در این دوره قصد داریم این مهارت نویسندگی رسانه را بیاموزیم.

روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه

مجتمع فرهنگی رسانه ای آوینی اصفهان برگزار می کند :

دوره آموزش نویسندگی رسانه

نوع دوره

عملی و کارگاهی

مدت آموزش

۸ جلسه

روزهای برگزاری

یکشنبه ها

ساعت کلاسها

۱۶ تا ۱۸

مهلت ثبت نام

۸ تیر ۱۴۰۳

نویسنده، به مثابه معمار ساختمان

در تولید برنامه های مختلف تلویزیونی، می شود عوامل را دو دسته کرد: عوامل مربوط به محتوا و عوامل مربوط به فرم. برنامه ها اگر پژوهش قوی داشته باشند و اگر حتی ایده هم داشته باشند و همه چیزشان جور باشد، باز یک چیز این وسط کم است: نویسنده. نویسنده کسی است که محتوای برنامه را تحویل می گیرد و می فهمد و با روی کاغذ آوردن، آن را برای فرمی که تیم کارگردانی درنظر گرفته اند، متناسب می کند. الان دیگر همه اهمیت فیلمنامه نویس را در تولید فیلم های سینمایی می دانند.

نقش نویسنده مانند نقش معمار ساختمان است.

اهمیت کار نویسنده با اینکه خیلی زیاد است ولی کمتر دیده می شود. و البته اغلب کسی که بتواند این کار را انجام دهد کم پیدا می شود. محتواهای برنامه ها خیلی وقت ها، ابرگونه و کلی است؛ یعنی اجمالاً می دانند می خواهند برای جمعیت برنامه بسازند! در مرحلۀ بعدی تیم، یک گروه یا یک کتابی را پیدا می کند که می شود محتوای برنامه را از آنجا تأمین کرد. ولی این محتوا برای ارائه های علمی مناسب است نه یک برنامه تلویزیونی. اینجا نویسنده وارد عمل می شود و این محتواها را تبدیل به سناریو و متن گفتار می کند؛ خیلی هم عالی… .

نویسندگی برای رسانه با نویسندگی در روزنامه و کتاب فرق دارد. اما کسی که نویسندگی برای کتاب را تجربه کرده باشد، به احتمال زیاد نویسندگی برای تصویر را هم می تواند انجام دهد.

سرفصل های دوره :

مدرس دوره :

drsaghari4

دکتر مهدی ساغری زاده

کارشناس ارشد علوم قرآن مجید، دانشجوی دکترای مدیریت رسانه، نویسنده و تهیه کننده صداوسیما، پژوهشگر و فعال رسانه ای، مدیر پروژه طنین وحی، خادم ملی قرآن کریم

راهنمای ثبت نام :

ثبت نام در این دوره منوط به پذیرفته شدن در گزینش می باشد و در این صورت برای شرکت در دوره، با پذیرفته شدگان تماس گرفته می شود. علاقه مندان پس از تکمیل فرم ثبت نام، هزینه مصاحبه را پرداخت می نمایند و در لیست بررسی جهت گزینش قرار می گیرند.

هزینه ثبت نام : ۳۰,۰۰۰ تومان

شهریه دوره : ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان

نوع دوره : عملیاتی و کارگاهی

مدت آموزش : ۸ جلسه

روز کلاس ها : یکشنبه ها

ساعت کلاس ها : ۱۶ تا ۱۸

مهلت ثبت نام :۸ تیر ۱۴۰۳

نکته مهم : کلیه کلاس های مجتمع در ایام تاسوعا و عاشورا و نیز دو هفته در اربعین اباعبدالله ع تعطیل خواهد بود.

 

مکان مصاحبه و برگزاری کلاس ها :

اصفهان، پل فلزی، جنب بوستان سعدی، ساختمان شماره ۲ صداوسیما

تماس با پشتیبانی :

ارتباط در ایتا

۰۹۲۱۳۲۱۲۳۸۶

تماس با مرکز

۰۹۲۱۳۲۱۲۳۸۶

سایر دوره های ما

دوره میکروفونیک، آموزش جامع اصلاح و بهبود گفتار

دوره آموزش مقدماتی موشن گرافیک – تیرماه ۱۴۰۳

دوره مهارت ساخت آیتم های کوتاه

دوره آموزشی سردبیری برنامه

دیدگاهتان را بنویسید